De grote werken Gods
”De grote werken Gods”; ds. W. Silfhout; uitg. Van Velzen; 127 blz.; € 15,90.
Evangelist Lukas schrijft in de Handelingen der apostelen over de voortgang van Gods Koninkrijk. Het begin van zijn tweede boek, opgedragen aan Theófilus, zet ons stil bij de heilsfeiten van Hemelvaart en Pinksteren. De Heere Jezus Christus is naar de hemel gevaren en heeft vandaaruit de Heilige Geest uitgestort. Deze feiten vormen het fundament voor het toebrengen van Gods Kerk, waarover we in het Bijbelboek Handelingen lezen.
In de periode rond Hemelvaart en Pinksteren wordt er vaak gepreekt uit de Handelingen. Ook ouderlingen zoeken voor de leesdiensten dan een stof uit het tweede boek van Lukas. Onlangs verscheen er van de hand van ds. Silfhout een bundel met zeven preken over het boek Handelingen. Na een preek voor de weeszondag en twee pinksterpreken volgen er vier vrije stoffen. Deze gaan achtereenvolgens over de genezing van de kreupele aan de Schone Poort, de oproep tot bekering uit Petrus’ tempelpreek, de uitbreiding van Gods Koninkrijk te Jeruzalem en de pre- diking van de onbekende God op de Areópagus te Athene.
In dit zevental preken stelt onze ambtsbroeder steeds de grote werken Gods in het zaligen van zondaren centraal. We geven iets door uit de laatste preek om te laten horen, hoe hij het Middelaarswerk van Christus aan het hart van zijn hoorders legt: ‘Hij wil ook dat ze gefundeerd zullen worden op het enige Fundament der zaligheid, Jezus Christus, en Dien gekruisigd. (…) O, kom dan en laat u zaligen! Al waren uw zonden als schar- laken, ze zullen wit worden als sneeuw, al waren ze rood als karmozijn, ze zullen worden als witte wol. (…) In Christus wil God Zich laten kennen als een barmhartig en als een genadig God. (…) Hij is het, Die in Christus ons Zijn vriendschap biedt. Hij maakt plaats voor Zijn eigen werk. Daar ligt de zaligheid in’.
Onze geliefde broeder bewijst ons veel diensten op het terrein van het kerkrecht. In deze preken zien we hem als dienaar van het Woord in het hart.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van donderdag 17 november 2022
De Saambinder | 20 Pagina's

Bekijk de hele uitgave van donderdag 17 november 2022
De Saambinder | 20 Pagina's