Dichter bij de dag
Voor u gelezen
Soms is het moeilijk de juiste woorden te vinden bij verdriet, rouw en verlies. Dan kan het helpen om een gedicht te laten spreken. In ‘Dichter bij de dag’ werden 40 gedichten van Annelies Mossel – De Kievit gebundeld. De auteur is bekend van haar gedichten op facebook (@dichterbijdedag.nl). Ook leverde ze een bijdrage het dagboek DagelijkseBroodkruimels.
Met haar gedichten wil Annelies troost en hoop bieden in moeilijke situaties. De verstilde illustraties van de hand van Maria Lourens versterken de tekst. Het cadeauboekje heeft een stevige kaft en ligt makkelijk in de hand. Soms kiest de schrijfster voor een titel van een gedicht in vraagvorm. Dit biedt afwisseling en roept nieuwsgierigheid op. Bijvoorbeeld ‘Wie ook alweer? (p.24) en ‘Wat nu?’ (p. 38). In eenvoudige woorden geeft de schrijfster haar boodschap weer.
De achterflap geeft de missie van de dichter weer: het woorden te geven aan moeilijke dingen zodat mensen bemoedigd en getroost worden. Wat mij betreft is deze missie geslaagd in ‘Dichter bij de dag’.
De boektitel vormt het opschrift van het eerste gedicht in de bundel: /’Heer wat is de tijd / In Uw eeuwigheid / Slechts een zucht / Of een diepe vogelvlucht / Soms duurt het zo lang / Maakt de tijd mij bang / Maar U geeft per dag / Dat ik leven mag / Elke keer een stap / Hoger op de trap / Naar Uw hoge troon / Naar Uw lieve Zoon / Ik leef vol ontzag / Dichter bij de dag’/.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van woensdag 30 december 2020
Eilanden-Nieuws | 56 Pagina's

Bekijk de hele uitgave van woensdag 30 december 2020
Eilanden-Nieuws | 56 Pagina's