De natuur op Kwade Hoek ontdekken
Buiten de Deltawerken ligt aan de Noordzee natuurgebied Kwade Hoek.
Dynamisch en afwisselend. In juli en augustus zijn er wekelijks excursies.
Iedereen kan mee. Omdat het terrein heel kwetsbaar is, is het bezoekersaantal gelimiteerd en moeten mensen, die zelf op pad willen lid zijn van Natuurmonumenten.
Programma
Mensen, die mee willen met een excursie moeten van te voren een kaartje kopen bij VVV Ouddorp. Er zijn excursies op iedere dinsdagavond in juli en augustus om 19.00 uur. De excursies worden begeleid door gid
De excursies worden begeleid door gidsen van het IVN. Het vertrekpunt is de parkeerplaats aan de Oostdijkseweg tussen Havenhoofd en Ouddorp (aan de kant van Havenhoofd).
Dynamisch buiten de Deltawerken
De zee heeft veel invloed op het terrein, 's Winters kunnen grote delen onder water lopen. Op het brede strand kun je zien hoe zich allerlei duintjes vormen. Bij storm veranderen ze vaak van vorm of worden ze volledig weggespoeld door het zeewater. Achter de duinen liggen strandvlaktes en prachtig begroeide duinvalleien. Op een deel van het terrein gra-zen koeien. Ze houden de begroeiing kort, waardoor er hier veel bijzondere soorten planten kunnen blijven voorkomen.
Zoet en zout
Ook de verschillen in 'zoet en zout' in de bodem zorgen voor een rijke plantenwereld. Melkkruid, zeekraal en lamsoor houden juist van zoute bodems, duinviooltjes, geel walstro en nachtsilene hebben net zo lief geen zout.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van vrijdag 7 juli 1995
Eilanden-Nieuws | 10 Pagina's
