De N.I.W.I.N.-Wandeltocht.
Ten bate van de jongens in Indonesië organiseerde de Politiesportvereniging „Hermandad" te 'Rotterdam op Zaterdag 13 Sept. een 15, 22 en 30 km wandeltocht. Onder de meer dan 2500 deelnemers kon men ook een klein 'groepje Flakkeeënaars opmerken. Hoewel zij zich als individuelen naar Rotterdam hadden begeven, vonden zij elkaar in de grote Rivierahal in de Rotterdamse Diergaarde sloten zich als ware sportvrienden spontaan bijeen en lieten zich inschrijven als groep 95 onder leiding van dhr. M. d, Ruitei* uit 'Sommelsdijk.
Zo kon men daar onder opgewekte tonen van de politieharmonie „Hermandad", rustig om een tafeltje met ijsjes zien zitten de dames: Truus Jongsma, Clara van Loon en de heren M. de Ruiter, Jac. G. J. Geldhof, R. en J. Krifgsman. M. Dubbeld, P. Louwerse, D. Tiele. man, J. Boeter, D. Verbrugge, C. Faasse, Theo Luijendijk en N. van Dongen, terwijl aan een tafeltje daarnaast nog als individuele inschrijvers waren op te merken Henk Noordijk met zijn beide zusters en Mej. Saar Mosselman.
Om even half drie werd gestart voor de moeilijke 30 km wandeling. Het muziekgezelschap bracht de lange bonte rij buiten de stad. Militairen, politie- en brandweerafdelingen van heinde en ver, sport- en athletiekverenigingen, jeugdgezelschappen en vele anderen marcheerden tussen hagen van toeschouwers het vrije veld tegemoet. Via Van Aerssenlaan, Stadhoudersweg, Vroezenlaan, Gordelweg en Schieweg, de Brug en de onbewaakte overweg, ging het het weidelandschap in. Over zandweggetjes, vers aangewalste puinwegen, over bruggetjes en sluisjes, over de Bovendijk, langs de Oude Leede naar Delfgauw. Links en rechts zwenkten de 15 en 22 km.-tippelaars af langs een voor hen afgestippelde route. Onder Berkel kwam een striemende regenbui de wandelaars afkoelen. Kletsnat met water in de schoenen, ging het welgemoed voorwaarts. Het liedje „Sinterklaas-kapoentje" hield de moed en de gang er in. Door Delfgauw, de buitenwijken van Delft, de Delftweg naar Overschie. Cadiwagens van het leger boden de kans om verversing en koek in te slaan. Op willekeurige plaatsen stonden militaire auto's de wandelaars op te wachten met tinnen kroezen vocht voor dorstige kelen. De Rode Kruis-mannen vroegen de Flakkeeënaars in de buurt van Overschie om blaren, maar kregen geen klandizie. Vanaf Overschie ging het over de ,,kinderkopjes" naar de Rijksweg, de Blijdorpbrug, de Kanaalweg en als opfrisser nog even door de Blijdorplaan, een losse koolasweg vol stof en putten. Flakkee stapte welgemoed verder en onder het zingen van het Flakkeese volkslied marcheerden veertien boerenmeisjes en jongens met 'een zware donderbui als 't ware op de hielen om zeven uur tien het hek van de Diergaarde binnen. Henk Noordijk en zijn gezelschap was enkele minuten eerder gestart en zat 2iijn eilandgenoten reeds op te wachten. Buiten de medaille voor ieder persoonlijk werd ook nog de groepsonderscheiding verworven, die na overleg met de bestureh aan F.Z^C. of aan Sparta zal worden aangeboden. Flakkee heeft met dit kleine groepje
Flakkee heeft met dit kleine groepje weer laten zien dat het op sportgebeuren mee kan, vooral als het er oift gaat om de militairen overzee iets te bieden.
Waarom waren er niet meer liefhebbers, die de Rode Kruismars op ons eiland meeliepen, in Rotterdam aanwezig? De late tramverbinding stelt ons in staat om nog voor de Zondag thuis te zijn. De volgende keer moeten er meer gegadigden zijn.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van zaterdag 20 september 1947
Eilanden-Nieuws | 8 Pagina's

Bekijk de hele uitgave van zaterdag 20 september 1947
Eilanden-Nieuws | 8 Pagina's