OUDE TONGE
Algemeenie vergaidlering Coop. Boeren" leenbink te Oude Tonge, op Dinsdag 25 April 1939.
De Vooriitter de jieer SHs wees in zijn pIpeningswOiOTid op dcf; rnstige tijden, die (ook op het eoeniomisch leven, alsme'd'e op dat der bank haar stempel drukt. Dieson^ fdaliaks kon de bank in het afgeloopen jaar pog winst maken en Ideze aan d!e reserve toevoegeMi.
De kndbouwcrisisontvangsten bedroegen f 68.475.92; de uitgaven f 66.232.82.
De rekening en balans wenden doop de veirgadering vastgesteld'.
Namens de raad van toezicht werd door (den heeir C. A. van Loon verslag u tgebracht Den he?x .1. Prince sprak als afgevaardigd d!e naar de vergadeiring der Centrale Raifais" sentbank.
De kassier, ideïn heer G. L. van Schouwen bracht te en uitvoerig verslag uit over den toestand' der bank. Hieraan ontkenen wij het volgende:
De enorme bewapening, die men overal kan constateeieti en welke ongeteld'e mil]f=' oenen van het volksinkomen verslindt, is altijd een onproductieve kapitaalsvernietiging. Volgens recense berichten heeft van de wereld goudvoorraad Italië met 45000000 Itnwoners %%; Duitschland met rond 90. 000.000 inwoners 1%, te,genover Frankrijk met 40.000.000 inwoners 27% en Engeland 16%. Daaruit volgt datde landen met de minste goudvoorraad en het geringste volks vermogen het hardst aan hun aanvulling zullen moeten moeten werken, willen zij in den economischen slrijd niet het onderspit delven en tot een staatsbankroet komen.
delven en tot een staatsbankroet komen. Omtrent de verordende maatregelen dient men nauwkeurig te letten op de wijze waar op deze genomen worden. De landbouworganisatlies zullen alvorens tot overname over te gaan ten volle overtuigd moeten zijn dat de producitej)rijs plus eenige ondernemerswinst gehaald kan worden. Bij een aelfuitvoering der crisismaatregelen zal het landbouwcredietwezen, dus ook de boerenleenbank een grootere rol te vervullen krijgen. Intusschen is de positie der bank kerngezond. De reserve groeit jaarlijks.
Het aftredende bestuursUd L. Slis alsmede het idem lid van'de raad van toezicht werden herkozen.
De rente aan spearders zal tot een bepaald bedra,g 2.75% Ibedragen. terwijl voo verstrekte voorschotten een rente van 14% 55al worden berekend.
Daarna werd de vergadering gesloten.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van zaterdag 29 april 1939
Eilanden-Nieuws | 8 Pagina's
