Het getuigenis voor de Joden
… hun tot een getuigenis. Mattheüs 8:4b
We hebben gezien op de drievoudige opdracht die de Heere Jezus gaf aan de melaatse. Verschillende keren hebben we overdacht waarom Jezus deze opdrachten gaf. Er lag onderwijs in. Nu horen we dat de Heere Jezus Zelf een reden geeft van Zijn opdracht. De melaatse heeft dus uit de mond van Jezus gehoord waarom hij moest zwijgen, naar de priester moest gaan en de geboden offers moest brengen. Het doel dat Jezus beoogde was: ‘Hun tot een getuigenis’.
Een getuigenis is een officiële verklaring, een bewijs of een teken van iets of iemand. Hier ziet het op het bekendmaken van Jezus als de beloofde Messias. Een getuigenis dat Hij de van God Gezondene is, de Gezalfde met de Heilige Geest, gekomen om uitverkoren, verloren zondaren met God te verzoenen. De genezing van de melaatse moest immers dienen tot eer en verheerlijking van de deugden van God. Het getuigenis moest klinken van Jezus’ Godheid, majesteit en gewilligheid. Het getuigenis moest klinken van Zijn ontfermende liefde tot zondaren.
Dit getuigenis moest klinken in het huis des HEEREN, de woonplaats van de drie-enige God. In het midden van Jeruzalem, opdat het overal bekend zou worden. ‘Hun tot een getuigenis.’
Wie bedoelt de Heere Jezus met ‘hun’? Bedoelt Hij de mensen die hier op de weg naar Kapernaüm om Hem heen staan en het wonder, aan de melaatse gedaan, hebben gezien? Of bedoelt Hij de mensen die in Jeruzalem wonen? Misschien het Sanhedrin, de godsdienstige leiders van het Joodse volk? In de eerste plaats worden hiermee de godsdienstige leiders van Israël bedoeld. Zij verwierpen Jezus als de Messias. Waarom moesten zij dat getuigenis horen? De Heere Jezus had hun behoud op het oog. We mogen het woordje ‘hun’ ook breder trekken. Het moest ook een getuigenis zijn voor heel het Joodse volk. Ze zouden de Messias verwerpen. En toch had de Heere Jezus hun behoud op het oog.
Het getuigenis van Jezus als de ware Messias zal niet verstommen. Het zal vrucht dragen. Uiteindelijk zullen de afgebroken olijftakken opnieuw ingeënt worden en gans Israël zal zalig worden (Rom. 11:26). We mogen het woordje ‘hun’ nog breder trekken. Na het Pinkster feest is dit getuigenis ook tot de heidenen gegaan en zal dat getuigenis overal op deze aarde gehoord worden en vrucht dragen. Ze zullen komen uit alle volken, talen, natiën en geslachten. Er zal niet één uitverkorene achterblijven.
Wij hebben dit getuigenis ook gehoord in ons leven! Heeft het door de genade van de Heilige Geest al vrucht gedragen? Want dit getuigenis zal anders eenmaal tegen ons getuigen als we voor de rechterstoel van Christus zullen staan. Dit getuigenis zal ons dan brengen in het eeuwig verderf. Leg dit getuigenis dan toch niet naast u neer. Verwerp de Messias niet!
Vragen:
1. Wat is de bedoeling van Jezus’ drievoudige opdracht?
2. Welk getuigenis moest er gehoord worden? Waarom? Voor wie?
3. Welke lessen kunnen wij hieruit leren?
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van donderdag 7 december 2023
De Saambinder | 24 Pagina's

Bekijk de hele uitgave van donderdag 7 december 2023
De Saambinder | 24 Pagina's