Diamant voor echtpaar Van der Welle-Slui
OOLTGENSPLAAT - Kort na de watersnoodramp, op 7 mei 1953, zijn ze getrouwd. Jacob van der Welle en Adriana Slui, kortweg Jaap en Jaan. In het ‘noodgemeentehuis’ aan de Langeweg in Sommelsdijk, het pand waar het Eilanden-Nieuws gevestigd was en nog steeds is. Inmiddels wonen ze al 59 jaar in de Weesmolenstraat in Ooltgensplaat. Daar vierden ze afgelopen dinsdag hun diamanten huwelijk samen met hun twee dochters en hun drie kleinkinderen. Ook burgemeester Kleijwegt kwam langs met een bloemetje en felicitaties.
“We zijn eigenlijk getrouwd voor een huis”, vertelt Jaap (85). “Kort na de ramp hoorden we, dat er nieuwe woningen zouden komen in Weesmolenstraat. Getrouwde stellen kregen daarbij voorrang. Dus besloten we te trouwen. De huizen waren er echter nog niet, daarom hebben we de eerste anderhalf jaar nog apart bij onze ouders gewoond. Een bijzondere situatie inderdaad, maar in 1954 waren we bij de eersten, die de gloednieuwe woning konden betrekken en we zitten hier nog steeds”.
Jaap en Jaan leerden elkaar kennen bij het tramstation in Sommelsdijk. “Regelmatig ging ik met een groep vrienden met de tram naar Middelharnis en Sommelsdijk”, zegt Jaap. “Zomaar om te kijken of daar leuke meiden rondliepen en die waren er inderdaad”. Jaan (83) vult aan: “Mijn vriendinnen en ik gingen op onze beurt regelmatig even bij het station kijken of daar nog leuke jongens uitstapten en dat was dus het geval. Op deze manier zijn er destijds verschillende ‘Ooltgensplaat-Sommelsdijkse’ stelletjes ontstaan”.
Bescheiden bruiloft
Vanwege het werk van Jaap in Ooltgensplaat was de keuze om daar te gaan wonen snel gemaakt. “Het was geen grootse bruiloft, zo vlak na de ramp”, weet Jaan nog. “Toch had ik een mooie zeegroene jurk en Jaap had een prachtig pak”. Trots laat ze de trouwfoto zien. Een kiekje gemaakt bij Rotsma. De bekende trouwfotograaf uit Middelharnis van die tijd. “Dat is alles, wat we ervan hebben. Na de trouwerij in het ‘Noodgemeentehuis’ aan de Langeweg hebben we het gewoon bij mijn ouders thuis in het klein gevierd. Immers, we hadden nog wat familieleden verloren met de ramp, dus dan is de stemming niet zo feestelijk hè?”
Jaap en Jaan wonen inmiddels al 59 jaar met veel plezier in Ooltgensplaat, waar Jaap werkzaam was als landarbeider bij De Vos en later als timmerman bij Hotting. Ook heeft hij nog in Pernis gewerkt en in een limonadefabriek. Jaan werkte 20 jaar als gezinshulp in Ooltgensplaat. Het paar kreeg twee dochters, Wilma en Janneke en inmiddels is de familie uitgebreid met drie kleinkinderen.
Gezellig buurtje
Beiden zijn 26 jaar geleden gestopt met werken. Inmiddels is hun gezondheid niet meer wat het geweest is, maar ze kunnen zich nog prima vermaken. Jaap fietst regelmatig een rondje en is ook graag bezig in zijn moestuin, die hij nog steeds heeft. Jaan is wat minder mobiel en steekt daarom graag thuis de handen uit de mouwen. Ze haakt en breit wat af. Mooie spreien voor de kleinkinderen, maar ook gaat er regelmatig wat handwerk naar Polen. Dochter Wilma staat ze met raad en daad bij, zodat ze in hun eigen huisje kunnen blijven wonen. En dat is ook wat ze het liefste willen. “Het was en is zo’n gezellig buurtje”, zeggen ze, “hier willen we nooit meer weg”.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van vrijdag 10 mei 2013
Eilanden-Nieuws | 18 Pagina's
