‘Hij zeide tot hem: Weid Mijn lammeren’. Johannes 21:15
Weid, zo luidt het bevel. Weid de jonge schapen. Hier is hemels mandaat om jonge schapen te weiden en te voeden, te laven en te verzorgen. Jezus noemt hen: Mijn lammeren. Want ook zij werden Zijn eigendom door koop. Zeker, de prijs is duur betaald. Hij bezit ze als loon op Zijn arbeid. Lammeren zijn jonggeboren schapen. Zeker, er zijn bokken van wie het haar wel schapenwol lijkt, maar zij missen toch het leven van de genade. Daarom eist de herderlijke taak zoveel zorg om het snode van het kostelijke te leren uitsluiten met oordeel van onderscheid.
Het weiden sluit in: opvoeden en onderwijzen in de waarheid die naar de godzaligheid is. Het lam moet niet alleen eten om te leven, maar ook om te groeien. Me dunkt dat in onze dagen de lammerziekte heerst; velen zien er zo kwijnend uit, alsof ze geen voedsel krijgen. Hun moet Christus worden gepredikt en het strenge recht van God. Er moet worden aangedrongen op de doorleving van de verzoening met God en op nog zoveel meer. De opgroeiende lammeren moeten toenemen in geestelijke ervaring, in kennis van de Heere Jezus Christus en Dien gekruisigd. Petrus mag nu de alles overtreffende beminnelijkheid van die Jezus voorstellen, spreken van Zijn bloed en gerechtigheid. Liefelijk meegedeelde ervaring van de omgang met Jezus en de Vader door de Heilige Geest is gepast voedsel voor de lammeren. Dáár groeien ze van.
Hoe kunnen wij lammeren voeden? Door zelf gevoed te worden. Petrus kreeg een maaltijd vóór zijn opdracht. Door te verkeren met de Heere wordt onze ziel opgewekt om de lammeren te weiden. In de velden van Bethlehem brengen wij hen graag naar de bornput. De paaslucht doorgeurde zijn hart en gaf de klemtoon aan Zijn Woord. Christus is onze Bibliotheek maar ook onze Apotheek. Zonder gemeenschap met Hem kunnen wij de lammeren niet weiden.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van donderdag 4 mei 2023
De Saambinder | 20 Pagina's
