Be�indiging Activiteiten St. Kerkconcerten G-0 D.M.V. Orgelbespeling Te Oude-Tonge
Op D.V. zaterdag 14 september 2002 hoopt Rinus Verhage een orgelbespeling te verzorgen op het prachtige Frobenius-orgel in de Ned. Hervormde kerk te Oude-Tonge. De aanvang is 20.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 4 euro voor volwassenen en 2 euro voor 65 plussers en scholieren. Kinderen tot en met twaalf jaar mogen gratis naar binnen. Het concert wordt georganiseerd door de Stichting Kerkconcerten G-O.
Zo’n veertig jaar geleden werd de gang naar de notaris gemaakt voor de oprichting van de ‘Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee’. De toenmalige initiatiefnemers waren o.a. Arie J. Keijzer, destijds musicus te Middelhamis, en de heren Jan Dambruin en Peter Wessels. Aanvankelijk begon men met het organiseren van orgelconcerten, voornamelijk in de Ned. Hervormde kerk van Middelhamis en na de bouw van het Frobeniusorgel in 1966 ook in Oude-Tonge.
Toen Arie J. Keijzer, ondermeer vanwege zijn benoeming als Doelenorganist te Rotterdam, van het eiland vertrok, werd de voorzittershamer overgenomen door musicus Jan van Dijk, die Keijzer opvolgde als organist te Middelharnis. Vanaf die tijd verbreedde de Stichting haar horizon en werden ook koorconcerten georganiseerd (o.a. oratoria, uitgevoerd door de C.O.V. ‘Middelharnis’ en met medewerking van diverse orkesten en solisten) en concerten voor allerlei kamermuzikale bezettingen. Natuurlijk bleven de orgelbespelingen als een rode draad tussen de activiteiten doorlopen, maar ook hier werd gezocht naar zoveel mogelijk variatie door met grote regelmaat het orgel te combineren met andere instrumenten. Nadat Jan van Dijk, vanwege zijn benoeming als directeur aan de Muziekschool te Barendrecht, ook van het eiland vertrokken was, nam Rinus Verhage de voorzittershamer ter hand. Het bestuur van de Stichting Kerkconcerten bestaat op dit moment uit Rien Abramse, Jaap de Bonte, Nelleke Dillingh, Jan-Willem van Herpen, Tini Oosterhuis en Rinus Verhage. Ook dit bestuur heeft zich vele jaren met groot enthousiasme ingezet om in diverse kerkgebouwen allerlei kwaliteitsmuziek te laten klinken. Muziek die, mede dankzij subsidies van de vier gemeenten van Goeree-Overflakkee, tegen betaling van een niet al te hoge toegangsprijs beluisterd kon worden.
De tijd lijkt nu echter rijp voor de beëindiging van deze activiteiten. Gelukkig wordt er stevig nagedacht over nieuwe initiatieven en vormen,
en hopelijk komt het tot een sprankelende doorstart. Een en ander neemt echter
niet weg dat het bestuur van de Stichting Kerkcon
certen toch wel met pijn in het hart heeft moeten besluiten om per 31 december 2002 te stoppen omdat haar formule blijkbaar niet meer aanspreekt.
Het leek het bestuur stijlvol om haar series zo ongeveer af te sluiten zoals het begonnen is: met een orgelconcert. Het programma bestaat uit verzoeken van de huidige stichtingsleden en ziet er als volgt uit:
Op verzoek van Rien Abramse wordt gespeeld: Praeludium in e, Nicolaus Bruhns (1665-1697);
op van verzoek van Tini Oosterhuis: ‘Ich ruf zu Dir’ BWV 629 en ‘Nun komm der Heiden Heiland’ BWV 659, Johann Sebastian Bach (1685-1750);
op verzoek van Jan-Willem van Herpen: ‘Jesu, meine Freude’, Ernst Friedrich Richter (1808-1879) en Praeludium (augustus 2001), Jan-Willem van Herpen (1974);
op verzoek van Rinus Verhage: Partite diverse sopra ‘Ach, was soll ich Sünder machen’ BWV 770, Johann Sebastian Bach;
op verzoek van Nelleke Dillingh: Toccata in a, Johann Ludwig Krebs (1713-1780), en verzoek van Jaap de Bonte: Introduktion und Passacaglia in d, Max Reger (1873- 1916).
Graag willen wij u in het bijzonder attenderen op de compositie van Jan-Willem van Herpen. Drs. Van Herpen studeerde muziekwetenschappen te Utrecht en houdt zich al enkele jaren bezig met de kunst van het componeren. Zijn Praeludium wordt in dit concert ten doop gehouden en de componist zal zelf zijn werk toelichten.
Evenals altijd heten wij u bij voorbaat hartelijk welkom en hopen dat u met ons wilt genieten van deze prachtige muziek en van het bijzonder fraaie instrument; een instrument dat er na de grote onderhoudsbeurt door de fa. Reil in dit voorjaar weer bijstaat en klinkt alsof het opnieuw 1966 is en het zojuist is opgeleverd. Zelfs het instrument helpt er zo in zekere zin aan mee om op deze manier voor de Stichting Kerkconcerten ‘Goeree-Overflakkee’ de cirkel rond te krijgen.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van vrijdag 6 september 2002
Eilanden-Nieuws | 16 Pagina's

Bekijk de hele uitgave van vrijdag 6 september 2002
Eilanden-Nieuws | 16 Pagina's