„Spiritualiteit en mystiek niet te merken in kerken"
AMERSFOORT (ANP) - Spiritualiteit en mystiek zijn in, maar binnen de kerken is daar niet veel van te merken. „De kerken zijn hoeders van een spirituele traditie, maar hebben deze verwaarloosd", zegt dr. K. Bras, initiatiefnemer van een nieuw, oecumenisch blad dat hierin verandering wil brengen.
Veel mensen komen op hun zoektocht naar spiritualiteit en mystiek terecht buiten de kerk. Zij hebben het gevoel dat de kerk op dit punt weinig te bieden heeft. Maar op vele stille plekjes binnen de kerken bloeit wel degelijk spiritueel leven, betoogde Bras gisteren in Amersfoort bij de presentatie van het kwartaalblad Herademing.
Het blad gaat op zoek naar vergeten mystieke bronnen, maar wil de lezer ook op de hoogte houden van hedendaagse ontwikkelingen, bij voorbeeld binnen de New Age-beweging. De redactie wil niet „hijgerig" achter de laatste spirituele mode aanlopen, maar wenst zich evenmin blind te staren op de eigen christelijke traditie, aldus dr. Bras, predikant in een Samen-op-Weggemeente in Hilversum.
In de redactie zijn 'gewone' protestanten in de meerderheid, maar zijn ook dr. W. J. op 't Hof (Nederhemert) en een oosters-orthodoxe priester te vinden.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van vrijdag 24 september 1993
Reformatorisch Dagblad | 30 Pagina's

Bekijk de hele uitgave van vrijdag 24 september 1993
Reformatorisch Dagblad | 30 Pagina's